Очевим стопама

Милош Пурић, ученик разреда 1/4 је након освојеног Купа Србије, протеклог викенда успео je да победи и на Првенству државе у конкуренцији кадета. Наиме, након четири меча које је добио са максималним резултатима и без изгубљеног поена, Милош је доказао зашто је најбоље пласирани српски кадет на Светској ранг листи.  Да задовољство буде још веће клуб га је делегирао и за наступе у јуниорској конкуренцији (16-18 година),  где је Милош успео након три  максималне победе да се домогне финала. Ипак, осми меч изгубио је минималним резултатом 1:2 и тако постао вицешампион државе за јуниоре.
Овогодишња “Дупла круна” и овај Карате резултат, посвећена је недавно преминулој проф. др Иванки Гајић која је идејни творац Спортске Гимназије,  декан факултета за спорт,  добитник Октобарске награде,  истакнути спортски радник и визионар.   Проф. Др Иванка Гајић је била разредни старешина Милошевом оцу и тренеру који  је и сам био ученик Спортске гимназије (прва генерација). Нека је овој дивној жени вечна Слава и хвала јој у име свих њених бивших, садашњих  и будућих генерација спортиста.
Божидар Пурић