УСПЕСИ СЕ НАСТАВЉАЈУ

Након краћег предаха ученици „Спортске гимназије“ наставили су да нижу спортске успехе. Томе у прилог иду следећи резултати:

ВЕСЛАЊЕ:

На веслачком такмичењу Куп Србије II одржаном у Београду 12.09.2020. године Леон Самарџић ученик  1/6 освојио је 3. место .

Љубица Тешмановић ученица 2/2 освојила је  1. место дубл скул у категорији кадеткиње .

Данило Стојановић ученик  3/1 освојио је  3.место у категорији јуниора.

КАРТИНГ:

Дана  13.09.2020. међународно такмичење у картингу одржало се у Словенији, у граду  Птуј, које се возило и за шампионат Србије. Наша два такмичара која возе у класи сениора  освојили друго и треће место. Никола Тошић 2/2 је освојио 2. место а Алекса Лазарац 2/5 освојила 3. место.

СТРЕЉАШТВО:

На такмичењу финала купа Србије, одржаном у Смедереву 19.09.2020, Јована Љубоја  ученица 3/5  освојила је треће место у дисциплини стандардна ваздушна пушка, млађи јуниори.

АТЛЕТИКА:

Јована Мићић ученица 1/6 одељења, на јуниорском државном првенству у Сремској Митровици одржаном 20.09.2020.године освојила је златну медаљу у скоку у даљ резултатом  5.79м и тиме постала првак Србије у категорији млађих јуниора.

Лука Димитријевић 3/1  освојио је четири медаље на јуниорском првенству државе одржаном у Сремској Митровици 19. и 20. септембра 2020. године на отвореном  ( скок у даљ – други у држави, скок у вис – трећи у држави, штафета 4×100м други у држави, штафета 100, 200, 300, 400м трећи у држави)

На Државном првенству Србије Радојчић Илија освојио друго место (бацање копља).

На Државном првенству Србије за млађе јуниоре Маринковић Нина освојила је две сребрне медаље (400м препоне и штафета 100+200+300+400м).

На Државном првенству за млађе јуниоре Негић Нађа освојила сребро у штафети 4*100.

На Државном првенству у вишебојима Маринковић Нина освојила је бронзу у категорији старијих пионирки (шестобој).

На Државном првенству за пионире Маринковић Нина освојила две златне медаље (на 80 м препоне и на 300 метара препоне).

ТЕКВОНДО:

Првенство Србије 2020. за кадете, јуниоре и сениоре одржано је  20. септембра  у  Београду на отвореном стадиону  СРЦ Ташмајдан. Од пријављена 53 клуба из Србије, укупно 471 такмичар, ученици наше школе освојили су следеће медаље:

Кристина Јакшић 1/5 у категорији јуниорки до 44кг освојила је златну медаљу.

Јован Бранковић 1/5  у категорији јуниор до 51кг освојио је сребрну медаљу.

Весна Ајдуковић 1/6 освојила је златну медаљу у категорији јуниорки до 59кг. Проглашена је за најбољег женског јуниорског такмичара на турниру и освојила је пехар.

Димитрије Ајдуковић  1/6 освојио је сребрну медаљу у категорији јуниора до 73кг.

Петар Недељковић 1/7 златна медаља у категорији кадета.

Теодора Штетић 2/2  златна медаља у категорији јуниорки 68+ кг.

Андреа Бокан 3/1 златна медаља у категорији јуниорки до 52кг.

Новак Станић 3/5 државни првак у категорији и јуниора и сениора.

Сташа Станић 4/1 други у сениорској категорији.

Лука Станојловић ученик 4/1 освојио је бронзану медаљу.